Forum Sandomierskie Strona G³ówna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

GRUPA RATOWNICTWA SANDOMIERZ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G³ówna -> Grupa Ratownictwa Sandomierz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
PRYMUS
Go¶æ





PostWys³any: Czw Gru 15, 2005 7:35 pm    Temat postu: GRUPA RATOWNICTWA SANDOMIERZ Odpowiedz z cytatem

Co wy na ten temat? Potrzebna? czy nie? MYŚLE ,ZE TO CIEKAWY TEMAT! Kiedyś na imprezce bardzo mi pomogli!!!! Duży + dla tych ludzi za to ,że robią to społecznie!!!
Powrót do góry
zelik25
Go¶æ





PostWys³any: Czw Gru 15, 2005 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA ich podziwiam za to co robią dla nas i dla tego miasta!!!! Są bardzo potrzebni!!! A gdzie oni mają bazę?? Bo to jest Grupa Ratownictwa PCK!! Jeśli robią to wszystko za free to chyle czola!!! Widzę ich na imprezach na starym i wogóle slychać o nich!!!
Powrót do góry
Justyna32
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Gru 16, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!! Uwazam ze są bardzo potrzebni!!! Na imprezach miejskich nigdy nie bylo punktu gdzie moze zostać udzielona nam ta pierwsza pomoc!! Na TRUSKAWKOWEJ uratowali życie tej dziewczynie z pod ratusza ktorabyla w stanie ciezkim!! upojona alkoholem i wogole znaleziona z ustami w wymiocinach traciła oddech!!!Sad Ja rozmawiałam z jej koleżanką i wiem jak bylo!! i na tym przykładzie moge stwierdzić ze gdyby nie ci Ratownicy to ona by umarła krztusząc się własnymi wymiocinami!!!!Sad Crying or Very sad Shocked

Burmistrz powinien im medale wręczyć!!! W innych miastach nie ma takich grup takich mlodych ludzi ktorzy wolą pilnować naszego bezpieczeństwa niz chlac na skwerach albo w ogrodkach barowych
Powrót do góry
maciek19
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Gru 16, 2005 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem TO BARDZO DOBRZE SWIADCZY O TYCH LUDZIACH!!! Sami wybrali taką drogę i robią to co lubią!!!! A z 2 strony nie wiem czy by mi się chcało tak sterczeć na imprezie i patrzeć czy przypadkiem nic sie nkomu nie dzieje albo szarpać sie z pijanymi którzy naj pierw wleją zchlają pyski a póżniej przychodzą do tych RATOWNIKÓW i żądają pomocy bo zdarli sobie rękę albo ktos im wpierdzielił!? PODZIWIAM ICH TYM BARDZIEJ ,ZE ONI ZA TO KAY NIE MAJĄ!!! Robią to w ramach wolontarjatu! Exclamation Exclamation Exclamation ! Miasto przy tym za tym zarabia a raczej oszczędza bo w innym przypadku na imprezach miejskich musialo by byc pogotowie bo takie są przepisy co do organizacji imprez, ze musi byc opieka medyczna zapewniająca pierwszą pomoc !!! ochrona i policja! Exclamation Exclamation Ja osobiscie czuje sie bezpieczniej mając tę świadomośc ,ze wrazie czego to mam do kogo iśćpo pomoc!!!
Powrót do góry
Ratownik
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 17, 2005 2:09 pm    Temat postu: GR Sandomierz Odpowiedz z cytatem

W imieniu swoim jak i całej GR Sandomierz serdecznie dziękękuję za te miłe i sympatyczne słowa:)Dziękuję również za wsparcie duchowe:)Cieszę się niezmiernie że mieszkańcy Sandomierza Nas widząSmileA przedewszystkim ufają nam i wieżą w nasze kwalifikacie!Myślę że jeszcze nie raz będziecie mieli nas okazję spotkać w Sandomierzu:)mam nadzieję że będą to spotkania czysto "towarzyskie" a nie słóżbowe:)
Serdeczne pozdrowienia dla mieszkańcówSmile
Ratownik:)GR Sandomierz
Powrót do góry
ads
Go¶æ





PostWys³any: Wto Gru 20, 2005 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojjjjjj ratownik ratownik:) sluzbowe chyba? Embarassed Laughing
Powrót do góry
Ratownik



Do³±czy³: 17 Gru 2005
Posty: 9

PostWys³any: Sro Gru 21, 2005 11:21 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Wiesz jak się czyta takie miłe żeczy to błąd się może wkraść:)Sory:)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin25



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 339
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Sro Gru 21, 2005 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczy SmileSmile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ratowniczek
Go¶æ





PostWys³any: Czw Gru 22, 2005 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to akurat specjalnie wpisalem Laughing Very Happy Mr. Green
Powrót do góry
Miroslaw
Go¶æ





PostWys³any: Sro Sty 11, 2006 12:15 pm    Temat postu: RATOWNICTWO Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!Czesto przesiaduje na internecie obserwuje różne strony o różnej tematyce!!! Temat RATOWNICTWA jest mi znany bo sam 23 lata pracowalem jako RATOWNIK na kopalni w Wojkowicach Śląskich! Bylem na stronce Sandomierskich Ratownikow powiedzmy ze ujdzie:) A tak naprawde to nie stronka ani mundury świadczą o umiejętnościach!!! W mojej pracy na naszej kopalni np chodzilismy w podartych uniformach ale bylismy czolowką jednymi z najlepszych na Sląsku!!! Co do wolontarjatu to miejcie na uwadze to ,ze będzie duża rotacja osob ze 100 ktore przyjdą do grupy po 2 moze 5 miesiącach zostanie 9 moze 10 osob i wcale nie presadzam!!! Kolejną kwestią jest to ,ze wy i tak nic nie macie wzamian za wasz trud a czesto i sytuacje kiedy sami znajdujecie sie w opałach bo np jakis pijany palant chce wam zrobić krzywde za to ,ze udzielacie pomcy jego koledze tylko ,ze on jest naki pijany ,ze dbiera to jako atak na swojego kompana Twisted Evil Albo sytuacja z waszych zdjęc plonące samochody a tu trzeba ratować i spieszyc z pomocą ofiarom!! Specyfika mojej pracy rozni sieod waszej ale i u was i u mnie jest niebezpiecznie!! u was benzyna, pijaczki, gruzy ,zawalowiska a u mnie byl metan pyly węglowe , zawalone chodniki i wiele wielw innch!!Dam wam dobrą radę!!!!!! POSTARAJCIE SIE MOZE WLADZE WSZEGO MIASTA WPROWADZĄ DLA WAS COŚ W RODZAJU KIESZONKOWEGO OD STAROSTY CZY BURMISTRZA z obstawy imprez czy balow organizowanych przez wladze miejskie albo powiatowe ? Bo tak za zupelną darmoche to kochani mowie wam jako RATOWNIK ...NIE WARTO RYZYKOWAĆ!!!! Zastanawialiście sie kiedyś co by bylo gdyby podzczas waszch dzialan ,któryś z was stracil życie???? Pewnie NIE!!!!! Ale taka sytuacja może sie przytrafić!!!! i co wtedy? Matce i Ojcu zostają zdjęcia i wspomnienia ziemia zabiera ciało Pan Bóg dusze a po 3 miesiącach nawet nikt o was nie zapyta nie bedzie pamietal!!! Dlatego powtarzam uwazajcie na to co robicie!!
Powrót do góry
POMPA
Go¶æ





PostWys³any: Sro Sty 11, 2006 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !!!! Co do ostroznosci masz duzo racji!!! A patrząc na reszte wcześniejszych wpisow to ja się bardzo ciesze ,że widzicienasw takim dobrym świetle!!! Pozdrawia wszystkich mieszkańco naszego miata ,oraz uzytkownikow tego FORUM. Embarassed Laughing
Powrót do góry
Ratownik



Do³±czy³: 17 Gru 2005
Posty: 9

PostWys³any: Pi± Mar 17, 2006 1:31 pm    Temat postu: Informacja dla mieszkancow Sandomierza:) Odpowiedz z cytatem

Very Happy UWAGA !!!
Very Happy
Grupa Ratownictwa PCK Sandomierz zmieniła swoją siedzibę !!! Najbliższe spotkanie w piątek - godzina 18*00 na terenie ZSS "Marmolada" Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel: (015) 832-28-34 lub pod numerem alarmowym GR PCK 880-240-222

Jesteśmy jedyną GRUPĄ RATOWNICTWA PCK na terenie miasta Sandomierza która posiada uprawnienia do prowadzenia kursów z zakresu pierwszej pomocy i wydawania zaświadczeń jak i certyfikatów które honorowane są w całej UE. Posiadamy własnych i znakomicie przeszkolonych instruktorów. Serdecznie zapraszamy na nasze kursy i szkolenie bo....

U Nas możesz nauczyć się tego, że w chwili zagrożenia nie będziesz stał bezczynnie , Twoja niewiedza nie stanie się źródłem tragedii. Tobie ktoś może zawdzięczać zdrowie lub życie....


[/list]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ratownik



Do³±czy³: 17 Gru 2005
Posty: 9

PostWys³any: Nie Kwi 09, 2006 8:28 pm    Temat postu: Pierwsza POMOC-kto jej uczy?????????????????????? Odpowiedz z cytatem

jak sądzicie?Czy nauczaniem pierwszej pomocy w formie kursów i pokazów powinni zajmować się profesjonaliści czy niekompetentni amatorzy?[/b]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ratownik



Do³±czy³: 17 Gru 2005
Posty: 9

PostWys³any: Nie Sie 20, 2006 7:36 pm    Temat postu: NOWOŚĆ !!! Odpowiedz z cytatem

Czy Twoi pracownicy zostali już przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy? Czy Twój pracodawca zapewnił Ci takie szkolenie? Zapewne odpowiesz, że dla wszystkich organizowane były wykłady z BHP... Niestety. To nie wystarczy.
Wypadki zdarzają się nieustannie. Parzysz sobie palec w kuchni, zbyt późno spostrzegasz, że jadący przed tobą samochód zatrzymał się, kaleczysz rękę próbując coś zreperować... Każdego dnia niezliczona liczba wypadków przytrafia się w domu, na ulicy i w pracy. Przeważnie w pobliżu nie ma lekarza, a sprawne udzielenie pierwszej pomocy zależy od rodziny, przechodniów lub kolegów.

Każdy z nas powinien umieć udzielić podstawowej pomocy, umieć błyskawicznie zadziałać w chwili wypadku, tak by później uniknąć poważniejszych następstw.

Możesz zrobić bardzo dużo, stosując proste sposoby: schłodzić oparzone miejsce pod kranem z zimną wodą, zatamować krwotok opatrunkiem uciskowym... Całe szczęście większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia. Ale zdarza się też, że szybka reakcja otoczenia jest sprawą życia lub śmierci. Musisz umieć zareagować. My Cię nauczymy.

Tradycja szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy sięga początków istnienia PCK tj. 1919 roku. Aktualnie, każdego roku szkolimy przeszło 150 tysięcy osób. Uczestnicy naszych kursów to nie tylko kierowcy lub opiekunki do dzieci, to także ponad 10 tysięcy dzieci i młodzieży rocznie. Szkolenia prowadzimy w oparciu o 16-godzinny program stosowany z powodzeniem od wielu lat w Europie Zachodniej. Program ten posiada certyfikat Europejskiego Centrum Referencyjnego Pierwszej Pomocy, uznający jego zgodność ze standardami Unii Europejskiej. Certyfikat dotyczy zawartości merytorycznej kursu, materiału dydaktycznego wykorzystywanego podczas szkolenia i wymagań stawianych przed prowadzącymi.

Weź udział w naszym kursie już dziś! Zapraszamy.


Pamiętaj, że posiadanie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy nie jest obowiązkiem tylko kierowców lub pracowników fizycznych. Nawet przy najprostszych pracach biurowych, drobna nieostrożność może się źle zakończyć. W interesie obu stron - pracodawcy i pracownika leży zapewnienie załodze firmy profesjonalnego kursu z zasad udzielanie pierwszej pomocy. Taki kurs oferuje Ci właśnie teraz Polski Czerwony Krzyż.
* Program kursu 16-godzinnego obejmuje następujące zagadnienia:
* Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku
* Kontrola czynności życiowych - ocena stanu poszkodowanego
* Wezwanie pomocy
* Zasady udzielania pierwszej pomocy:
- przy utracie przytomności
- przy zatrzymaniu oddechu
- przy zatrzymaniu krążenia
- przy krwotoku zewnętrznym i wewnętrznym
- przy ataku serca
- przy oparzeniach
- przy obrażeniach kręgosłupa
- przy urazach brzucha
- przy urazach klatki piersiowej
* Ewakuacja poszkodowanego
* Zachowanie bezpieczeństwa w miejscu wypadku
* Wybrane zagadnienia czynności organizmu człowieka
* Psychologiczne aspekty udzielania pomocy



*
Nie martw się o kłopoty organizacyjne - dojedziemy wszędzie tam gdzie tego zechcesz.
*
Kursy odbywajÄ… siÄ™ w grupach 14-osobowych
*
Przy zgłoszeniu więcej niż 20 uczestników udzielamy korzystnych rabatów
*
Dostosujemy program i specyfikę kursu do zagrożeń występujących w Twoim zakładzie pracy.

Ta inwestycja z pewnością zaprocentuje. Skontaktuj się z nami już dziś.3
e-mail: gruparatownictwa@wp.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G³ówna -> Grupa Ratownictwa Sandomierz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group