Forum Sandomierskie Strona Główna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fundacja Kultury Ziemii Sandomierskiej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Pytania do...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sg



Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 4

PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 11:20 pm    Temat postu: Fundacja Kultury Ziemii Sandomierskiej Odpowiedz z cytatem

Panie Burmistrzu już czas odejść. Kompromituje sie Pan w oczach mieszkańców . Likwidacja Fundacji Kultury?? Niech Pan nie będzie śmieszny
Jeśli chce Pan zrobić coś pożytecznego dla Sandomierza to proszę wejść do swojej motorówki i odpłynąć w siną dal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
człowiek z poza...



Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 4

PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam kolejną prozpozycję dla pana burmistrza: niech do tej motorówki zapakuje razem z sobą jeszcze kilku innych urzędników. To też może bardzo przysłużyć się miastu! A na przyszłość, skoro tak leży mu na sercu dobro Sandomierza, to niech w końcu ZACZNIE MYŚLEĆ LOGICZNIE!!! Chociaż w to - mówiąc szczerze - niestety wątpię...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeonNapoleon



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kultura to jest takie cóś, że się w pale nie mieści!!!
Jak potwierdzają działania w ostatnim czasie panu burmistrzowi także.
_________________
to mówiłem ja...LeonNapoleon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarodar



Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co sie wyprawia w sprawie Fundacji naprawdę wola o pomstę...
Nie wiem z czego to się bierze ale chyba z tego ze jej działalnośc nie jest oparta na wazeliniarstwie wobec urzedasów i polega na prostym i skutecznym działanie...
nikt nie patrzy jakie efekty przynosi praca Fundacji ale na to, ze np. pani naczelnik nie moze sie pochwalic jej osiagnieciami...,
NIE DAMY FUNDACJI!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bitrut



Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 3
Skąd: Sandomingo

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 10:33 pm    Temat postu: FKZS RiP? Odpowiedz z cytatem

a jakies konkretne i oficjalne szczegoly??
bardzo chetnie sie dowiem co sie dzieje lub co sie stalo z instytucja, ktora najlepiej promuje miasto na zewnatrz - wiadomo bedac nierozwinietym kulturalnie Sandomierzaninem mozna sie czepiac, ze nie ma co tydzien Budki Suflera czy Dody... ale ludzie z zewnatrz - znam takich kilkadziesiat(!) przyjezdzaja tutaj specjalnie na Muzyke w Sandomierzu, Dziejbe (muzyka niezalezna... tak jak fundacja ...), Szantomierz - kto by pomyslal ze tutaj na prowincji bedzie najbardziej ceniony tego typu festiwal w kraju!!... (troche o tym poczytalem w zeszlym roku... i w szoku jestem.. wystarczy wygooglac Szantomierz)...
To jest wlasnie TO! zadna komercha, a konkretna robota... zblizenie sie do wyrafinowanego odbiorcy (na Dziejbie dominowal, z tego co pamietam, jazz, folk, poezja spiewana...; na Szantomierz zjezdzaly osoby z calej Polski bo tu klimat, bo tu dobrze dobrane zespoly, bo tu prawdziwie - rzecznie, a nie morsko).... LUDZIE przeciez te pomysly sa po prostu W DECHE! czym bedziemy sie roznic w UE jesli nie swoim dziedzictwem??

Rozumiem, ze zapadly jakies decyzje? jakie? kto komu dlaczego?? jako przedstawiciel spolecznosci Sando... chcialbym dowiedziec sie KONKRETOW od obu (jak rozumiem stron)... co to za demokracja jesli informacja jest skrywana??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarodar



Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konkretne i oficjalne? to ze strony urzedu niezbyt czesty zestaw niestety...
wiec takich na razie nie ma...ale burmistrz toczy wojne z Fundacja juz od jakiegos czasu...
po prostu szuka sie sposobu jak zrobic sobie z fundacji tube propagandowa...i jak upupic ludzi, ktorzy nie baczac na koterie pra do przodu...wylamuja sie z szeregu i na plakatach dają wiekszą czcionką tytul imprezy niż imie, nazwisko i szacowny tytul Pana Burmistrza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż niezależność nie jest mile widziana przez władze. Tak jest nie tylko w Sandomierzu. Wiadomo koniec kadencji obfituje w takie roszady personalne i instytucjonalne. Fundacja z racji preferowania wyższej kultury ( mniej popularnej i donośnej ) nie przynosiła p. Burmistrzowi większego pożytku. Tym bardziej teraz kiedy potrzebuje on szumu medialnego wokół własnej osoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarodar



Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale przecierz jest mosir...oni organizuja wiele festynow i dzialan kultury popularnej...czy to nie wystarcza??? otoz nie...
Niech Burmistrz zostawi w spokoju Fundacje i da jej mozliwosci dzialania!!!
Prace tych ludzi nalezy ocenic po efektach Panie Burmistrzu!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LeonNapoleon



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko....że właśnie w tym kłopot. Praca i osiągnięcia ZUPEŁNIE nie są istotne. Ważne jest by osiągnąć cel jakim jest likwidacja Fundacji.
Pewnie w różnych wywiadach pojawi się "stosowne" wytłumaczenie. Ktoś chyba jednak zapomniał (w ferworze przedwyborczej walki) o podstawowej sprawie. O mieszkańcach i nie tylko. Nie wszyscy są spragnieni masówek, piwska i kiełbasy na rynku.
_________________
to mówiłem ja...LeonNapoleon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
omierz



Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 11

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 2:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin25 ma rację z tym szumem medialnym wokół osoby. Myślę jednak, że ślepakami trudno będzie burmistrzowi trafić do celu.
Chociaż.......... należy wspomóc te "starania" i zrobić szum medialny. Społeczność Sandomierza powinna wreszcie poznać: fakty, motywy, metody działania, itd. decydentów miejskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opatowska



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 13

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

omierz napisał:
Społeczność Sandomierza powinna wreszcie poznać: fakty, motywy, metody działania, itd. decydentów miejskich.


I dlatego uwazam ze wszyscy, ktorzy chca sie wiecej dowiedziec i spojrzec w oczy miejskim decydentom powinni pojawic sie na posiedzeniu Rady Miejskiej 21 czerwca w srode w Ratuszu. Ja bede tam na pewno i mam zamiar zapytac "gospodarza miasta" dlaczego, jak mowi coraz wiecej osob w Sandomierzu, chce zlikwidowac Fundacje Kultury!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
S



Dołączył: 11 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dlatego uwazam ze wszyscy, ktorzy chca sie wiecej dowiedziec i spojrzec w oczy miejskim decydentom powinni pojawic sie na posiedzeniu Rady Miejskiej 21 czerwca w srode w Ratuszu. Ja bede tam na pewno i mam zamiar zapytac "gospodarza miasta" dlaczego, jak mowi coraz wiecej osob w Sandomierzu, chce zlikwidowac Fundacje Kultury!!


Ja również z chęcią pojawiłbym się na sesji (niestety nie mogę) i dowiedział sie jakie motywy kierowały Burmistrzemprzy podejmowaniu nie tylko tej decyzji (nie zapominajmy, że Fundacja złożyła odwołanie do SKO i, że tam może siedzą rozsądni ludzie) ale i decyzji dotyczących "kipiszu" urządzonego w piszczelach, projektu rozbudowy stadionu miejskiego, dewastacji (moim zdaniem) skarpy, zagospodarowania terenów nad Wisłą.
Uważam, że z takimi pytaniami na sesję rady powinno przyjść tyle osób żeby nie pomieściła ich sala w ratuszu. Pokażmy, że tak myśli większość mieszkańców a nie mała grupka "oszołomów" jak pewnie postrzegane są osoby krytykujące "władzę". Ruch społeczny w wielkiej skali jak pokazuje historia dwadzieścia kilka lat temu przyniósł w Polsce, to na co wszyscy oczekiwali. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby najlepsze jego elementy wykorzystać na lokalną skalę. Udowodnijmy decydentom i przede wszystkim sobie, że "władza nalezy do ludu". Jesienią nie głosujmy nogami ! Pójdźmy do wyborów i oddajmy swój głos na tych, których znamy i im ufamy a nie na tych, którzy rządzą od lat i nie potrafią nic zrobić! Oddajmy głos na ludzi mających wizję rozwoju tego miasta!
Może zabrzmiało, to jak jakaś agitacja przedwyborcza ale mam dosyć słuchania narzekań, że władza coś spieprzyła! Ta władza została wybrana naszymi głosami i my jesteśmy odpowiedzialni za, to kogo wybraliśmy. Nie narzekajmy, bo sami pośrednio do tego stanu doprowadziliśmy (oddając głos cztery lata temu).
P.S.
Chociaż nie mieszkam w Sandomierzu od kilku lat, to nadal mam wpływ na wybór władz lokalnych Smile Tak, że obecna "wadza" niech na mój głos nie liczy Smile
Pozdrawiam z Krakowa
S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opatowska



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 13

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa linki:
1. do strony fundacji gdzie udostępnione sa dokumenty świadczące jak w białych rękawiczkach burmistrz naszego kochanego miasta próbuje pozbyć się sprawnej i niezależnej placówki:
http://www.fkzs.pl/strona.php?194
2. do strony Grupy Partnerskiej "Kocham Sandomierz", która złożyła protest w tej sprawie:
http://www.kocham.sandomierz.net/protestujemy/fundacja.html

Ciekawe teksty - długie ale zachęcam do przeczytania!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chester



Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 2
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie obejrzałem "Interwencję" na Polsacie, gdzie pierwszą poruszoną sprawą była kwestia konfliktu pomiędzy sandomierskim burmistrzem, a CEKDiMem. Właściwie napiszę wprost: kwestia zemsty burmistrza na CEKDiMie. Pan burmistrz w TV pokazał się "z jak najlepszej strony", jego postawa, gestykulacja, wypowiedzi i argumenty były co najmniej żenujące. Kilkuletnie dzieciaki (wychowankowie Harańczyka) zabierające głos w sprawie fundacji potrafiły lepiej zbudować zdanie i wypowiedzieć się przed kamerą niż nasz burmistrz z wyższym wykształceniem. I pomyśleć, że to wszystko wyemitowane w publicznej telewizji poszło w Polskę Sad

Mamy 2007 rok - nie sądziłem, że w czasach gdzie wszyscy i wszystko się rozwija, buduje, kształci, edukuje i ukulturalnia, ludzka zazdrość, nienawiść i głupota potrafią doprowadzić do takich tragedii jak likwidacja najprężniej rozwijającego się "kulturalnika" dla dzieciaków i młodzieży w Sandomierzu.
_________________
Pozdrawiam!

Chester
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Pytania do... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group