Forum Sandomierskie Strona Główna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy potrzebni są turyści w Sandomierzu?!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Sezon turystyczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssi
Site Admin


Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 44
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 12:38 am    Temat postu: Czy potrzebni są turyści w Sandomierzu?! Odpowiedz z cytatem

Niebawem zacznie się nowy sezon turystyczny. W prasie zaczynają pojawiać się na ten temat różnego rodzaju informacje. Myślę, że dyskutować na temat sezonu turystycznego 2006 jest już za późno. Tym prowokacyjnym tytułem ("Czy potrzebni są turyści w Sandomierzu?") proponuję zacząć rozmowę na temat sezonu 2007. Wypowiadajcie swoje zdanie i piszcze o najbardziej zwariowanych pomysłach jakie Wam przyjdą na myśl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zadowolony



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 4

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 11:20 pm    Temat postu: Propozycja Odpowiedz z cytatem

Proponuję otwarcie wypożyczalni koni. Dla dobra naszego pięknego miasta, mogę przekazać na ten cel, wierzchowca, którego na bank wygram w konkursie ogłoszonego przez jednego z radnych. Very Happy

Czytaj więcej: http://www.forum.sandomierz.net/viewtopic.php?t=198&sid=a56dab350c3fdcd9284053592eab1a42
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mixer



Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 48
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nad Wisłą ma być piaskownica która będzie atrakcją dla turystów - więc doskonałym pomysłem będzie wypożyczalnia łopatek... Laughing
_________________
mixxxer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zadowolony



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, że piaskownica ma mieć średnice 50 metrów. Może władze by się rozmachnęły i zrobiły ją o pół metra większą, co dawałoby nam rekord Ginesa? To byłoby wspaniałą atrakcją.

Łopatki proponuję też dość dużych rozmiarów, aby i w tej dziedzinie ustanowić nowy rekord. Mam niepotrzebne wiaderko. Mogę odtąpić je władzom. Świetna zabawa w piachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mixer



Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 48
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może uda się zaprosić Koło Gospodyń Wiejskich, które być może w weekendy przyjeżdżałoby pokazywać turystom - przepis na udaną "babkę"...
_________________
mixxxer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze pojawi sie tu chociaz jakis jeden powazny komentarz? Kpicie z tego a zastanĂłwcie sie ze turystyka to jedyna szansa Sandomierza na jego rozwoj. Moze jakas rzeczowa sugestia na v tym forum zostanie przeczytana przez ktoregos z decydentow. Przynajmniej mozna sprobowac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marzyciel



Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: SANDOMIERZ

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli w tym roku tez tylko bedziemy sie nastawiac na wątpliwe rycerstwo pana kasztelana burego to ja dziekuje bardzo .Po raz kolejny widywac bedzie sie an rynku tandetna zmaine warty i strzały w niedziele co godzine.Moze to jest dobre ale w nadmiarze to dziaął jak płachta na byka.bo ile razy w tygodniu czy miesiacu mozna ogladac to samo przedstawienie i nie pasujace nijak do widowiska stroje .z jednej strony jest rycez a z drugiej strony szlachcic wydajacy myu rozkazy.Porazka i tyle.W naszym miescie powinno sie wymyslic cos ciekawszego.Nie jestem przeciwny formom promocjii miasta przez rycerstwo ale zeby ono miało jakis ciekawy charakter a nie tylko stanie pod pomnikiem lub chodzenie w dziwnym stroju po rynku i czatowanie na turystów chciacych sobie zrobic zdjecie z "cudakiem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zgadzam się pomysł jest dobry tylko troszke gorzej z realizacją. Pan Bury powinien robić to bardziej profesjonalnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ania



Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marzyciel napisał:
Moze to jest dobre ale w nadmiarze to dziaął jak płachta na byka.bo ile razy w tygodniu czy miesiacu mozna ogladac to samo przedstawienie...


Zachodzi tu małe nieporozumienie. Wnioskuję, że "marzyciel" jest mieszkańcem Sandomierza, a Bury sprzedaje przecież swoją atrakcję turystom. Turysta to ktoś taki, co różne miejsca lubi odwiedzać. Wpadnie na chwilę, połazi, poogląda, pstryknie parę fotek (z cudakiem też) i jedzie robić to samo w innym ciekawym, ładnym miejscu. Cały wic w tym, żeby przyjechał właśnie tu i żeby tu go złupić z kasy (turystyka to przecież biznes) Uważam, że p. Bury tworzy jakiś tam ciekawy koloryt z punktu widzenia turysty i chwała mu za to. Wątpię czy przeciętny turysta roztrząsa czy pan w kontuszu mógł się rzeczywiście spotkać z panem w zbroi. Jeżeli turysta spotyka pana w kontuszu to chyba wie, że to nie jest typowy mieszkaniec Sandomierza i zdaje sobie też sprawę, że nie wszyscy chodzą tu codziennie w zbrojach. Taka konwencja i przymrużenie oka. Przestańcie się już ludzie czepiać głupot. Wierzę, że Was to nudzi, ale nie Wy jesteście przecież głównymi adresatami tych pokazów. To tak jakby mieszkaniec Krakowa mędził, że hejnalista z Mariackiego gra codziennie to samo i to jeszcze co godzinę. Sandomierz pomieści jeszcze wiele inicjatyw i pana Burego i każdą Waszą jeśli coś macie. Można przyjąć też oczywiście postawę znudzonego konsumenta, ale ja bym się z nią tak szeroko nie obnosiła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ogidogi



Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 11

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym forum padło wiele słów na temat rycerzy. Wiele słusznych. Istotne jest to, aby krytykowania nie zamienić na krytykanctwo! Braki i niedoskonałości można wyeliminować. Dopilnować, aby rycerze nie występowali w adidasach i nie popisywali się przed mieszkańcami i turystami perfekcyjną "łaciną". To niewątpliwie Książe musi zmienić!!! Nie można jednak zmienić wręcz prymitywnego myślenia niektórych radnych.... którym przyszło do głowy zabrać Buremu pieniądze i przeznaczyć wszystko jedno na co... choćby i na mleko... na wyborcze mleko... nie zauważyli tylko, że mleko się rozlało!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KOCUR



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 3
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 2:05 pm    Temat postu: parada rownosci Odpowiedz z cytatem

Trzeba zorganizować parade równości w San Twisted Evil
_________________
Cała Polska Czyta Dzieciom Kod Zródłowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maggot :p



Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 4
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo , że są potrzebni jeśli chodzi o naszą gospodarkę Razz...
Ale jakoś miło tak spędzać czas na Starówce bez tłumów turystów :].
Wystarczy popatrzeć na krakowską Starówkę...Coś okropnego , nawet się przejść spokojnie nie da , tyle turystów! Dobrze , ze u nas tak nie ma :p...
Ale co ja porównuję Very Happy.
Reasumując są potrzebni :].

_________________
Mannaheim, Old Midgard all your wally start to tumble down...
May the tree be reborn from the ash it will grow again...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Sezon turystyczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group