Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna Sandomierskie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

GRUPA RATOWNICTWA SANDOMIERZ

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna -> Grupa Ratownictwa Sandomierz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
PRYMUS
GoŠ

PostWys│any: Czw Gru 15, 2005 7:35 pm    Temat postu: GRUPA RATOWNICTWA SANDOMIERZ Odpowiedz z cytatem

Co wy na ten temat? Potrzebna? czy nie? MY┼ÜLE ,ZE TO CIEKAWY TEMAT! Kiedy┼Ť na imprezce bardzo mi pomogli!!!! Du┼╝y + dla tych ludzi za to ,┼╝e robi─ů to spo┼éecznie!!!
Powrˇt do gˇry
zelik25
GoŠ

PostWys│any: Czw Gru 15, 2005 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA ich podziwiam za to co robi─ů dla nas i dla tego miasta!!!! S─ů bardzo potrzebni!!! A gdzie oni maj─ů baz─Ö?? Bo to jest Grupa Ratownictwa PCK!! Je┼Ťli robi─ů to wszystko za free to chyle czola!!! Widz─Ö ich na imprezach na starym i wog├│le slycha─ç o nich!!!
Powrˇt do gˇry
Justyna32
GoŠ

PostWys│any: Pi▒ Gru 16, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!! Uwazam ze s─ů bardzo potrzebni!!! Na imprezach miejskich nigdy nie bylo punktu gdzie moze zosta─ç udzielona nam ta pierwsza pomoc!! Na TRUSKAWKOWEJ uratowali ┼╝ycie tej dziewczynie z pod ratusza ktorabyla w stanie ciezkim!! upojona alkoholem i wogole znaleziona z ustami w wymiocinach traci┼éa oddech!!!Sad Ja rozmawia┼éam z jej kole┼╝ank─ů i wiem jak bylo!! i na tym przyk┼éadzie moge stwierdzi─ç ze gdyby nie ci Ratownicy to ona by umar┼éa krztusz─ůc si─Ö w┼éasnymi wymiocinami!!!!Sad Crying or Very sad Shocked

Burmistrz powinien im medale wr─Öczy─ç!!! W innych miastach nie ma takich grup takich mlodych ludzi ktorzy wol─ů pilnowa─ç naszego bezpiecze┼ästwa niz chlac na skwerach albo w ogrodkach barowych
Powrˇt do gˇry
maciek19
GoŠ

PostWys│any: Pi▒ Gru 16, 2005 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem TO BARDZO DOBRZE SWIADCZY O TYCH LUDZIACH!!! Sami wybrali tak─ů drog─Ö i robi─ů to co lubi─ů!!!! A z 2 strony nie wiem czy by mi si─Ö chca┼éo tak stercze─ç na imprezie i patrze─ç czy przypadkiem nic sie nkomu nie dzieje albo szarpa─ç sie z pijanymi kt├│rzy naj pierw wlej─ů zchlaj─ů pyski a p├│┼╝niej przychodz─ů do tych RATOWNIK├ôW i ┼╝─ůdaj─ů pomocy bo zdarli sobie r─Ök─Ö albo ktos im wpierdzieli┼é!? PODZIWIAM ICH TYM BARDZIEJ ,ZE ONI ZA TO KAY NIE MAJ─ä!!! Robi─ů to w ramach wolontarjatu! Exclamation Exclamation Exclamation ! Miasto przy tym za tym zarabia a raczej oszcz─Ödza bo w innym przypadku na imprezach miejskich musialo by byc pogotowie bo takie s─ů przepisy co do organizacji imprez, ze musi byc opieka medyczna zapewniaj─ůca pierwsz─ů pomoc !!! ochrona i policja! Exclamation Exclamation Ja osobiscie czuje sie bezpieczniej maj─ůc t─Ö ┼Ťwiadomo┼Ťc ,ze wrazie czego to mam do kogo i┼Ť─çpo pomoc!!!
Powrˇt do gˇry
Ratownik
GoŠ

PostWys│any: Sob Gru 17, 2005 2:09 pm    Temat postu: GR Sandomierz Odpowiedz z cytatem

W imieniu swoim jak i ca┼éej GR Sandomierz serdecznie dzi─Ök─Ökuj─Ö za te mi┼ée i sympatyczne s┼éowa:)Dzi─Ökuj─Ö r├│wnie┼╝ za wsparcie duchowe:)Ciesz─Ö si─Ö niezmiernie ┼╝e mieszka┼äcy Sandomierza Nas widz─ůSmileA przedewszystkim ufaj─ů nam i wie┼╝─ů w nasze kwalifikacie!My┼Ťl─Ö ┼╝e jeszcze nie raz b─Ödziecie mieli nas okazj─Ö spotka─ç w Sandomierzu:)mam nadziej─Ö ┼╝e b─Öd─ů to spotkania czysto "towarzyskie" a nie s┼é├│┼╝bowe:)
Serdeczne pozdrowienia dla mieszkańcówSmile
Ratownik:)GR Sandomierz
Powrˇt do gˇry
ads
GoŠ

PostWys│any: Wto Gru 20, 2005 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojjjjjj ratownik ratownik:) sluzbowe chyba? Embarassed Laughing
Powrˇt do gˇry
Ratownik

Do│▒czy│: 17 Gru 2005

PostWys│any: Sro Gru 21, 2005 11:21 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Wiesz jak si─Ö czyta takie mi┼ée ┼╝eczy to b┼é─ůd si─Ö mo┼╝e wkra┼Ť─ç:)Sory:)
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Marcin25

Do│▒czy│: 28 Mar 2005
Sk▒d: Sandomierz

PostWys│any: Sro Gru 21, 2005 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczy SmileSmile
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
ratowniczek
GoŠ

PostWys│any: Czw Gru 22, 2005 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to akurat specjalnie wpisalem Laughing Very Happy Mr. Green
Powrˇt do gˇry
Miroslaw
GoŠ

PostWys│any: Sro Sty 11, 2006 12:15 pm    Temat postu: RATOWNICTWO Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!Czesto przesiaduje na internecie obserwuje r├│┼╝ne strony o r├│┼╝nej tematyce!!! Temat RATOWNICTWA jest mi znany bo sam 23 lata pracowalem jako RATOWNIK na kopalni w Wojkowicach ┼Ül─ůskich! Bylem na stronce Sandomierskich Ratownikow powiedzmy ze ujdzie:) A tak naprawde to nie stronka ani mundury ┼Ťwiadcz─ů o umiej─Ötno┼Ťciach!!! W mojej pracy na naszej kopalni np chodzilismy w podartych uniformach ale bylismy czolowk─ů jednymi z najlepszych na Sl─ůsku!!! Co do wolontarjatu to miejcie na uwadze to ,ze b─Ödzie du┼╝a rotacja osob ze 100 ktore przyjd─ů do grupy po 2 moze 5 miesi─ůcach zostanie 9 moze 10 osob i wcale nie presadzam!!! Kolejn─ů kwesti─ů jest to ,ze wy i tak nic nie macie wzamian za wasz trud a czesto i sytuacje kiedy sami znajdujecie sie w opa┼éach bo np jakis pijany palant chce wam zrobi─ç krzywde za to ,ze udzielacie pomcy jego koledze tylko ,ze on jest naki pijany ,ze dbiera to jako atak na swojego kompana Twisted Evil Albo sytuacja z waszych zdj─Öc plon─ůce samochody a tu trzeba ratowa─ç i spieszyc z pomoc─ů ofiarom!! Specyfika mojej pracy rozni sieod waszej ale i u was i u mnie jest niebezpiecznie!! u was benzyna, pijaczki, gruzy ,zawalowiska a u mnie byl metan pyly w─Öglowe , zawalone chodniki i wiele wielw innch!!Dam wam dobr─ů rad─Ö!!!!!! POSTARAJCIE SIE MOZE WLADZE WSZEGO MIASTA WPROWADZ─ä DLA WAS CO┼Ü W RODZAJU KIESZONKOWEGO OD STAROSTY CZY BURMISTRZA z obstawy imprez czy balow organizowanych przez wladze miejskie albo powiatowe ? Bo tak za zupeln─ů darmoche to kochani mowie wam jako RATOWNIK ...NIE WARTO RYZYKOWA─ć!!!! Zastanawiali┼Ťcie sie kiedy┼Ť co by bylo gdyby podzczas waszch dzialan ,kt├│ry┼Ť z was stracil ┼╝ycie???? Pewnie NIE!!!!! Ale taka sytuacja mo┼╝e sie przytrafi─ç!!!! i co wtedy? Matce i Ojcu zostaj─ů zdj─Öcia i wspomnienia ziemia zabiera cia┼éo Pan B├│g dusze a po 3 miesi─ůcach nawet nikt o was nie zapyta nie bedzie pamietal!!! Dlatego powtarzam uwazajcie na to co robicie!!
Powrˇt do gˇry
POMPA
GoŠ

PostWys│any: Sro Sty 11, 2006 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !!!! Co do ostroznosci masz duzo racji!!! A patrz─ůc na reszte wcze┼Ťniejszych wpisow to ja si─Ö bardzo ciesze ,┼╝e widzicienasw takim dobrym ┼Ťwietle!!! Pozdrawia wszystkich mieszka┼äco naszego miata ,oraz uzytkownikow tego FORUM. Embarassed Laughing
Powrˇt do gˇry
Ratownik

PostWys│any: Pi▒ Mar 17, 2006 1:31 pm    Temat postu: Informacja dla mieszkancow Sandomierza:) Odpowiedz z cytatem

Very Happy UWAGA !!!
Very Happy
Grupa Ratownictwa PCK Sandomierz zmieni┼éa swoj─ů siedzib─Ö !!! Najbli┼╝sze spotkanie w pi─ůtek - godzina 18*00 na terenie ZSS "Marmolada" Wszelkie informacje mo┼╝na uzyska─ç pod nr tel: (015) 832-28-34 lub pod numerem alarmowym GR PCK 880-240-222

Jeste┼Ťmy jedyn─ů GRUP─ä RATOWNICTWA PCK na terenie miasta Sandomierza kt├│ra posiada uprawnienia do prowadzenia kurs├│w z zakresu pierwszej pomocy i wydawania za┼Ťwiadcze┼ä jak i certyfikat├│w kt├│re honorowane s─ů w ca┼éej UE. Posiadamy w┼éasnych i znakomicie przeszkolonych instruktor├│w. Serdecznie zapraszamy na nasze kursy i szkolenie bo....

U Nas mo┼╝esz nauczy─ç si─Ö tego, ┼╝e w chwili zagro┼╝enia nie b─Ödziesz sta┼é bezczynnie , Twoja niewiedza nie stanie si─Ö ┼║r├│d┼éem tragedii. Tobie kto┼Ť mo┼╝e zawdzi─Öcza─ç zdrowie lub ┼╝ycie....

[/list]
Powrˇt do gˇry
Ratownik

PostWys│any: Nie Kwi 09, 2006 8:28 pm    Temat postu: Pierwsza POMOC-kto jej uczy?????????????????????? Odpowiedz z cytatem

jak s─ůdzicie?Czy nauczaniem pierwszej pomocy w formie kurs├│w i pokaz├│w powinni zajmowa─ç si─Ö profesjonali┼Ťci czy niekompetentni amatorzy?[/b]
Powrˇt do gˇry
Ratownik

PostWys│any: Nie Sie 20, 2006 7:36 pm    Temat postu: NOWO┼Ü─ć !!! Odpowiedz z cytatem

Czy Twoi pracownicy zostali już przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy? Czy Twój pracodawca zapewnił Ci takie szkolenie? Zapewne odpowiesz, że dla wszystkich organizowane były wykłady z BHP... Niestety. To nie wystarczy.
Wypadki zdarzaj─ů si─Ö nieustannie. Parzysz sobie palec w kuchni, zbyt p├│┼║no spostrzegasz, ┼╝e jad─ůcy przed tob─ů samoch├│d zatrzyma┼é si─Ö, kaleczysz r─Ök─Ö pr├│buj─ůc co┼Ť zreperowa─ç... Ka┼╝dego dnia niezliczona liczba wypadk├│w przytrafia si─Ö w domu, na ulicy i w pracy. Przewa┼╝nie w pobli┼╝u nie ma lekarza, a sprawne udzielenie pierwszej pomocy zale┼╝y od rodziny, przechodni├│w lub koleg├│w.

Ka┼╝dy z nas powinien umie─ç udzieli─ç podstawowej pomocy, umie─ç b┼éyskawicznie zadzia┼éa─ç w chwili wypadku, tak by p├│┼║niej unikn─ů─ç powa┼╝niejszych nast─Öpstw.

Mo┼╝esz zrobi─ç bardzo du┼╝o, stosuj─ůc proste sposoby: sch┼éodzi─ç oparzone miejsce pod kranem z zimn─ů wod─ů, zatamowa─ç krwotok opatrunkiem uciskowym... Ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie wi─Ökszo┼Ť─ç wypadk├│w powoduje tylko nieznaczne obra┼╝enia. Ale zdarza si─Ö te┼╝, ┼╝e szybka reakcja otoczenia jest spraw─ů ┼╝ycia lub ┼Ťmierci. Musisz umie─ç zareagowa─ç. My Ci─Ö nauczymy.

Tradycja szkole┼ä z zakresu udzielania pierwszej pomocy si─Öga pocz─ůtk├│w istnienia PCK tj. 1919 roku. Aktualnie, ka┼╝dego roku szkolimy przesz┼éo 150 tysi─Öcy os├│b. Uczestnicy naszych kurs├│w to nie tylko kierowcy lub opiekunki do dzieci, to tak┼╝e ponad 10 tysi─Öcy dzieci i m┼éodzie┼╝y rocznie. Szkolenia prowadzimy w oparciu o 16-godzinny program stosowany z powodzeniem od wielu lat w Europie Zachodniej. Program ten posiada certyfikat Europejskiego Centrum Referencyjnego Pierwszej Pomocy, uznaj─ůcy jego zgodno┼Ť─ç ze standardami Unii Europejskiej. Certyfikat dotyczy zawarto┼Ťci merytorycznej kursu, materia┼éu dydaktycznego wykorzystywanego podczas szkolenia i wymaga┼ä stawianych przed prowadz─ůcymi.

We┼║ udzia┼é w naszym kursie ju┼╝ dzi┼Ť! Zapraszamy.

Pami─Ötaj, ┼╝e posiadanie umiej─Ötno┼Ťci w zakresie udzielania pierwszej pomocy nie jest obowi─ůzkiem tylko kierowc├│w lub pracownik├│w fizycznych. Nawet przy najprostszych pracach biurowych, drobna nieostro┼╝no┼Ť─ç mo┼╝e si─Ö ┼║le zako┼äczy─ç. W interesie obu stron - pracodawcy i pracownika le┼╝y zapewnienie za┼éodze firmy profesjonalnego kursu z zasad udzielanie pierwszej pomocy. Taki kurs oferuje Ci w┼éa┼Ťnie teraz Polski Czerwony Krzy┼╝.
* Program kursu 16-godzinnego obejmuje nast─Öpuj─ůce zagadnienia:
* Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku
* Kontrola czynno┼Ťci ┼╝yciowych - ocena stanu poszkodowanego
* Wezwanie pomocy
* Zasady udzielania pierwszej pomocy:
- przy utracie przytomno┼Ťci
- przy zatrzymaniu oddechu
- przy zatrzymaniu kr─ů┼╝enia
- przy krwotoku zewn─Ötrznym i wewn─Ötrznym
- przy ataku serca
- przy oparzeniach
- przy obrażeniach kręgosłupa
- przy urazach brzucha
- przy urazach klatki piersiowej
* Ewakuacja poszkodowanego
* Zachowanie bezpieczeństwa w miejscu wypadku
* Wybrane zagadnienia czynno┼Ťci organizmu cz┼éowieka
* Psychologiczne aspekty udzielania pomocy

*
Nie martw się o kłopoty organizacyjne - dojedziemy wszędzie tam gdzie tego zechcesz.
*
Kursy odbywaj─ů si─Ö w grupach 14-osobowych
*
Przy zgłoszeniu więcej niż 20 uczestników udzielamy korzystnych rabatów
*
Dostosujemy program i specyfik─Ö kursu do zagro┼╝e┼ä wyst─Öpuj─ůcych w Twoim zak┼éadzie pracy.

Ta inwestycja z pewno┼Ťci─ů zaprocentuje. Skontaktuj si─Ö z nami ju┼╝ dzi┼Ť.3
e-mail: gruparatownictwa@wp.pl
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna -> Grupa Ratownictwa Sandomierz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach