Forum Sandomierskie Strona Główna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plan zagospodarowania przestrzennego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Grupa Partnerska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S
Gość





PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 10:04 pm    Temat postu: Plan zagospodarowania przestrzennego Odpowiedz z cytatem

Ze zdumieniem przeczytałem założenia planu zagospodarowania przestrzennego mówiące o rozbudowie zabytków: spichlerz (wybudowany w XVIIw), gotycki dom przy Pl. Poniatowskiego (XVIIw) d. klasztor dominikański - tutaj mam nadzieję, że chodzi o rekonstrukcję zniszczonego skrzydła XIII wiecznego klasztoru. Dwa pierwsze przypadki były by prawdopodbnie ewnementem na skalę światową! Nie słyszałem do tej pory o rozbudowie siedemnastowiecznych zabytków.

Zabudowa skweru poniżej Katedry, wzgórza za d. szpitalem zakaźnym, parkingu obok spichlerza, terenu poniżej wzgórza świętojakubskiego zabudową jednorodzinną nad wąwozem św. Jadwigi wygląda mi na jakiś senny koszmar albo chore rojenia. Powyższe propozycje w planie idealnie wpisują się w pomysły doczyczące "Piszczeli". Idąc tym tropem proponuję w przyszłości zastanowić sie nad wykarczowaniem wszystkich drzew w sandomierzu i zadaptowaniu tych terenów na potrzeby budownictwa jednorodzinnego a najlepiej wybudujmy tam wieżowce.

Uważam jednak, że brak planu jest równie zły jak plan z takimi błędami. Ale myślę, że planu w takiej formie Rada Miasta nie przyjmie.
Powrót do góry
jarodar



Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszyscy ktorzy czytali ten plan maja taką nadzieję...mam jedbak wrazenie ze nie wszyscy którzy go pisali go przeczytali...niestety...
Posiedzenie Rady Miasta jest 21.06...pewnie trzeba bedzie przyjsc i zaprotestowaćSmile to zawsze można zrobićSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protestowac można ale wątpie że to coś zmieni. Chyba że zbliżające się wybory do RM wpłyną na stosunek radnych do mieszkańcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarodar



Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli watpisz w skutecznosc czegos to...nie rob tego...po kiego podejmowac dzialania, ktore uwarzasz za nieskuteczne...
ja mysle ze jesli sie naprawde czegos chce to zawsze jest sposob na osiagniecie tego czegos...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Grupa Partnerska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group