Forum Sandomierskie Strona Gwna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

protest w sprawie Fundacji
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Gwna -> Fundacja i CEKDiM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
opatowska



Doczy: 28 Kwi 2005
Posty: 13

PostWysany: Wto Cze 20, 2006 11:10 am    Temat postu: protest w sprawie Fundacji Odpowiedz z cytatem

Pod tym linkiem (http://www.kocham.sandomierz.net/protestujemy/fundacja.html) mozna przeczytac protest w sprawie Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej, którego tekst wklejam poniżej.

Jako Grupa Partnerska “Kocham Sandomierz” chcemy wrazić swoje oburzenie i sprzeciw wobec czynności Pana jako Burmistrza Sandomierza zmierzających do unicestwienia działalności Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej. Ta placówka kultury istniejąca od kilkunastu lat w naszym mieście posiada “glejt” od Rady Miasta potwierdzający fakt, iż to właśnie ona wypełnia zadania własne Gminy Sandomierz w dziedzinie kultury. Mieszkańcy naszego miasta pamiętają, że Fundacja różnie wypełniała tę role na przestrzeni lat. Jednak intensywna działalność w ostatnich trzech latach świadczy, że placówką zaczęli wreszcie zarządzać odpowiedni ludzie i że rozwija się ona we właściwym kierunku.


W tym czasie Fundacja zorganizowała kilka nowych festiwali przynoszących miastu renomę oraz prestiż
w Polsce i zapewniających Sandomierzanom rozrywkę na odpowiednio wysokim poziomie. “SANDlicz”, “Szantomierz”, “Dziejba” czy “Przestrzeń dla sztuki” - dzięki nim w sezonie letnim Sandomierz cały czas rozbrzmiewa muzyką, tańcem
i śmiechem ludzi. Fundacja przez ostatnie trzy lata udowodniła, że dostrzega olbrzymią potrzebę edukacji kulturalnej społeczeństwa naszego miasta poczynając od najmłodszych, a na dorosłych kończąc. Poprzez zorganizowanie stałych zajęć, warsztatów i kursów umożliwiła rozwijanie pasji plastycznych (Pracownia plastyczna), muzycznych (Garaż muzyczny), fotograficznych (Ciemnia fotograficzna) teatralnych czy tanecznych. Ludzie pracujący w Fundacji dostrzegli również potrzebę stworzenia pasjonatom różnych dziedzin sztuki możliwość cyklicznych spotkań – tak powstały Piątki Filmowe “Pif Paf” i “Scena pod latarnią”. Dzięki prężnie rozwijającej się Galerii “Przykrótkiej” Sandomierz mógł gościć prace znanych nie tylko w swoim środowisku artystów takich jak Andrzej Świetlik (założyciel grupy twórczej “Łódź Kaliska”), Jerzy Łapiński (wieloletni sekretarz Polskiego Związku Artystów Fotografików) czy Sergiusz Sachno (wystawy indywidualne w Sydney, Tokio, Berlinie).


Fundacja w niekonwencjonalny sposób realizuje zadania gminy w dziedzinie kultury osiągając wyjątkowe w skali kraju efekty merytoryczne, wychowawcze i ekonomiczne czego dowodem może być opinia z Ministerstwa Kultury, natomiast Pan chce to zamienić na archaiczny, kosztowny i już nigdzie nie spotykany sposób realizacji poprzez jednostkę budżetową.


Po tym, czego Fundacja dokonała w ostatnich latach wydawało się, że założyciel i fundator (Gmina Sandomierz) doprowadzi wreszcie do zapewnienia stabilności i gwarancji finansowych w dłuższym okresie podpisując kilkuletnią umowę z Fundacją. Niestety nic takiego się nie stało. Dlaczego Panie Burmistrzu?

Żeby nie szukać przykładów daleko – mniejsze od Sandomierza miejscowości dbając o swój rozwój kulturalny finansują instytucje kultury o podobnym statusie do naszej Fundacji Kultury na następującym poziomie:
Opatów - 852.300,PLN, Ożarów - 630.000,PLN, Zaleszany - 225.612,PLN


Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej dysponuje budżetem przydzielonym przez Pana Burmistrza w wysokości 200.000, PLN. Czy uważa Pan, że jest to sprawiedliwa alokacja środków finansowych?


I jeszcze jedno pytanie. Fundacja jest placówką kultury w miarę niezależną i nie podlegającą żadnym naciskom (jeszcze). Do czego Pan Panie Burmistrzu dąży doprowadzając do zniszczenia jej działalności wspierając jednocześnie ogromnym środkami finansowymi uzależnioną w całości od siebie jednostkę budżetową, czyli Centrum Kultury
i Rekreacji MOSiR?


Doprowadzenie przez Pana Burmistrza do likwidacji działalności Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej będzie zbrodnią dokonaną na sandomierskiej kulturze.


Jeśli Kocha Pan Sandomierz tak jak my to prosimy się opamiętać zanim będzie za późno.


Z poważaniem Grupa Partnerska Kocham Sandomierz
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
jarodar



Doczy: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysany: Pi Cze 23, 2006 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie to, co robia urzednicy w sprawie fundacji jest przerazajace...
NIE ODDAMY FUNDACJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email
ottis



Doczy: 19 Sie 2006
Posty: 3

PostWysany: Sob Sie 19, 2006 11:55 am    Temat postu: Zamknac !!!! Odpowiedz z cytatem

dobry pomysl z likwidacja fundacji
moze ww koncu ktos sie za to wezmie i zacznie profesjonalnie organizowac jakie kolwiek imprezy w tym miescie
eliminowac dziadostwo tak czesto spotykane w sandomierzu

nie chce mi sie nawet o tym pisac
ale prawda jest smutna jesli idzie o tego typu instytucje

to jest kontynuacja funklub a wczesniej sok
jesli ktos pamieta to wie o czym pisze
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email
jarodar



Doczy: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysany: Sob Sie 19, 2006 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i odezwal sie dyletant, ktory udaje ze wie o czym mowi a nie wie...
roznica miedzy FUNKLUBem i SOK a obecna FKZS jest wrecz dramatyczna...
to jak przepasc wschodniej sciany na Piz Badile...cos ogromnego dla tych ktorzy nie wiedza o czym mowie...
FUNKLUB i Fundacja za czasów działalności 'pana Aprila' dzialal na zasadzie impresariatu organizujac duze imprezy za duze pieniadze...bylo sporo koncertów, których i teraz mogloby byc sporo tylko problem w tym ze trzeba by wydac na to spore pieniadze...
natomiast Fundacja w obecnym kształcie...ja powiem po prostu fundacja za czasów przede wszystkim Sylwi oraz Roberta to zupełnie coś innego...to pozytywistyczna praca u podstaw, grupy zainteresowan, próby aktywizacji sandomierskiej (niestety bardzo wciaz skromnej) widowni (dużo małych imprez za małe pieniądze(Dziejba, PifPaf...)), chęć połączenia sił różnych środowisk dla lepszej sprawy (vide Dominikanie) i proba utworzenia z tego miasta centrum kultury na miare ponad regionalna...krajową...
Ja nie pamiętam żeby kiedykolwiek wcześniej odbywały się tutaj imprezy takie jak ogólnopolska prapremiera jakiegoś filmu z udziałem reżysera i aktorów (Jasminum)...albo precedens w skali światowej czyli wspólny koncert Urbaniaka, Stańki i Kiniorskiego...
więc kolego ottis...zamilknij, bo bijesz piane...jesli chcesz festynów bo lubisz piwko i lekką muzykę zespołu Bajerful to i dla Ciebie cos się znajdzie...ale nie rzucaj w przestrzeń słow, których znaczenia nie rozumiesz...
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email
ottis



Doczy: 19 Sie 2006
Posty: 3

PostWysany: Sob Sie 19, 2006 5:31 pm    Temat postu: OK OK OK Odpowiedz z cytatem

podoba mi sie to co napisales hehehe
serio

ale np:

nie zgodze sie z toba ze sylwia i robert maja jakies przygotowanie do tego typu pracy
wiem cos o tym calkiem serio

no ja tez moge w takim ukladzie prowadzic zajecia z zakresu aktorsko-wokalnego bo to o tym chyba mowa a to zadne przygotowanie

albo tez prowadzic fundacje
kazdy sredniej jakosci koles ktory zajmuje sie organizacja pracy da sobie z tym rade

ale masz racje kilka dobrych imprez udalo sie zrobic
nie mam zamiaru sie klucic z toba bo tu akurat masz racje

brak mi w tym profesjonalizmu

dla mnie to wyglada tak:

ludzie od chaltury zajmuja sie czyms o czym wiedza ich jest tylko merytoryczna !!!! a to juz kwestja wiedzy

troche agresywny ton twojej wypowiedzi przypomnial mi niestety klimat miasta
taka malomiasteczkowa mentalnosc typowa dla miast z tego regionu,a moze tylko mi sie tak wydaje
ale wiesz o czym pisze

ciezki klimat ale .......psy szczekaja karawana jedzie dalej

chetnie pogadam o tym wiecej ,serio i bez urazy

z czystej ciekawosci

moge pozwolic sobie na to by zobaczyc wszystko z boku tym razem i byc moze z kims inteligentnym o tym porozmawiac (mam tu na mysli ciebie akurat )

pozdrawiam
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email
ottis



Doczy: 19 Sie 2006
Posty: 3

PostWysany: Sob Sie 19, 2006 5:34 pm    Temat postu: albo inaczej Odpowiedz z cytatem

tak sobie przemyslalem teraz to wszystko
i mam zamiar wytoczyc konkretne sprawy

jesli pozwolisz

bo tak to tylko chaos i chaos

tak czy inaczej

pozdrawiam i do Boju

Smile)) Cool
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email
jarodar



Doczy: 07 Lip 2005
Posty: 26

PostWysany: Pon Sie 21, 2006 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ottis...
po pierwsze primo:
wciąż trudno mi znaleźć choć odrobinę agresji w mojej odpowiedzi na twoj post... styl jest forumowy ale zero agresji i napastliwości...uderzanie w stół zawsze uwalnia dzwięk leżących na nim nożyc...czyż nie?
po drugie primo:
ciekawi mnie co i skad wiesz cokolwiek na temat przygotowania sylwii i roberta...z moich informacji wynika że nie jest z tym najgorzej...ale pozwole sobie zaapelowac do wyżej poruszonych żeby...jeśli mają taką ochotę sami o swoim przygotowaniu opowiedzieli
po trzecie primo:
od przygotowania ważniejsze jest to jak faktycznie się ktoś sprawdza w danym miejscu...znane są w historii przypadki wykszatałconych beztalenci...i 'naturszczyków' którzy odnajdują swoje powołanie...
w tym przypadku nie mamy doczynienia ani z jedną ani z drugą opcją a sucha działaność fundacji najlepiej świadczy o jakości ich pracy...
po czwarte primo:
co znaczy ze wiedza jest li tylko merytoryczna??? to chyba dobrze ze wiedza jest merytoryczna...czyli w tym przypadku z dziedziny prowadzenia instytucji kultury...hmmm...słownik to bardzo przydatna lektura (zero agresji:)
i wreszcie ostatnie chyba piąte primo:
nie wiem co małomiasteczkowego jest w tym że bronię czegoś, co w moim i mojego środowiska mniemaniu jest dobre i rozwija się w dobrym kierunku...i co ktoś chce zniszczyć tylko z tego powodu że jest to coś niezależnego i czego nie może wykorzystać dla zbudowania swojej popularności...to jest właśnie małomiasteczkowe...klasyczne upupianie...z tym walczę...NO PASARAN!!!!!
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Marcin25



Doczy: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skd: Sandomierz

PostWysany: Czw Pa 12, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Burmistrz nie ma obowiązku utrzymywać finansowo FKZS. Poza tym jaka to zbrodnia?? Zupełnie nie rozumiem. Jeśli Fundacja tak bardzo chce utrzymać swoją niezależność niech stara się uzyskać środki finansowe ze źródeł zewnętrznych.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
babaryba



Doczy: 06 Lip 2006
Posty: 8

PostWysany: Pi Pa 13, 2006 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed
_________________
skąd tu tyle kiczu


Ostatnio zmieniony przez babaryba dnia Pi Pa 13, 2006 7:52 am, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
babaryba



Doczy: 06 Lip 2006
Posty: 8

PostWysany: Pi Pa 13, 2006 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie że nie musi.
tak jak nie musi wogóle nic robić w kierunku rozwoju miasta, rozwoju turystyki, kultury, zapewnienia bezpieczeństwa itp, itp.
oczywiście może wydać z kasy miasta- czyli naszej- grube pieniądze na tą szpetotę, którą niektórzy nazywają fontanną (hahahahaha) no i na "dumę" naszego miasta- czyli przebierańców w starych łachach, adidasach i bez kultury - co to niby są "rycerzami" ( widział kto w sandomierzu rycerza? bo ja nie)

no to chyba burmistrz nic nie musi- fajna fucha
_________________
skąd tu tyle kiczu
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Marcin25



Doczy: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skd: Sandomierz

PostWysany: Pi Pa 13, 2006 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowieku ale nie mieszaj w to wszystkich spraw, ja burmistrza wcale nie bronię ale czasami staram się zrozumieć innych.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
człowiek z poza...



Doczy: 16 Maj 2005
Posty: 4

PostWysany: Pon Pa 23, 2006 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia... "zrozumieć innych" brzmi dumnie...
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
sasanka



Doczy: 28 Gru 2006
Posty: 5

PostWysany: Czw Gru 28, 2006 6:39 pm    Temat postu: I bardzo dobrze Odpowiedz z cytatem

Pan Borowski powiedział że stworzy coś nowego i bardzo dobrze a nie Tylko Pan Marek który uważa się za Boga Trzeba w sandomierzu nowej świerzej krwi:D
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
aqq



Doczy: 28 Maj 2005
Posty: 10

PostWysany: Pi Gru 29, 2006 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przewrotne stwierdzenie Evil or Very Mad Mamy wiele przykładów "tworzenia" tego "nowego", tylko trudno w tym przypadku powiedzieć, że to wychodzi na dobre! Tworzenie nie polega na niszczeniu....szczególnie ludzi, mieszkańców Sandomierza. A jeśli mówisz o świeżej krwi.... to P.B może i ma świerzą.......
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
sasanka



Doczy: 28 Gru 2006
Posty: 5

PostWysany: Pi Gru 29, 2006 4:03 pm    Temat postu: ODP Odpowiedz z cytatem

Na tance chodziłam i to dobre kilka lat i wiem co tam sie dzieje Pan Marek super gość ale Pani Dzdka wyręcza się wszystkimi faworyzuje nie które osoby Na wszystkie koncerty zabierane było koleżaneczkii rodzina i to za nasze pieniadze wiec trzeba to zmienic a nie ma ludzi niezastapionych
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
maly_czarodziej



Doczy: 30 Gru 2006
Posty: 6
Skd: Sandomierz

PostWysany: Sob Gru 30, 2006 11:54 pm    Temat postu: protest w sprawie Fundacji Odpowiedz z cytatem

Aż z tego czytania, założyłem konto na tym forum i włacze się do dyskusji...

Generalnie w wątku przeważają same bzdury i po prostu nie mogę zrozumieć jak można mieć tak błędne myślenie.

Do ottisa to się nawet nie odnosze bo napisał wiele, choć całkowicie nierzeczowo, więc nie mogę zdiagnozować jego problemu. Tylko tyle, że nie ma pojęcia o prowadzeniu wszelakich placówek, a już w szczególności kulturalno-oświatowych. "Średniej jakości koleś" to przez pewien czas szefował w fundacji i nic dobrego to nie przyniosło.
Przytocze pewien epizod.
Ów szef, chcąc zapewnić sobie pomoc w noszeniu sprzętu nagłośnienowego, którego na owe czasy nie było za wiele, zapewnił sobie nastoletnich chłopaków do noszenia jednej kolumny i konsolety, którym płacił.
Z czasem okazało się, że taki łepek ( a było ich coraz więcej) mógł zarobić więcej niż pojedynczy pracownik fundacji. Śmieszne. No ale to właśnie średniej jakości koleś...
Ale to bylo dawno...


Sasanka:
Ty też nie masz racji w tym co mówisz. W sprawie Pani Dzidki:
Zacznijmy od tego, że jeszcze by się nie narodził taki co by każdemu dogodził - ale to tak ogólnie
Konkretniej- jak tak oglądałem występy filka, a miałem okazję obserwować wiele, to nie jestem w stanie uwierzyć, że wśród tańczących powiedzmy 20 dziewczyn to wszystkie to były koleżaneczkii rodzina.

Nawet jeśli tak było jak mówisz, to chciałby Pani Dzidce szczerze pogratulować takich zdolnych koleżaneczek i rodziny, bo pod jej prowadzeniem flik zdobył całą masę nagród, wyróżnień etc. Ten zespół miał renomę w całej Polsce !!!! Współpraca zagraniczna, zarówno na wschód jak i zachód. Nie widze najmniejszego powodu likwidacji. Tak jak ten ośrodek wypromował Sandomierz, to chyba nikomu już się nie uda.

Pozdrawiam
_________________
maly czarodziej
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
sasanka



Doczy: 28 Gru 2006
Posty: 5

PostWysany: Pon Sty 01, 2007 6:04 pm    Temat postu: Czarodzieju Odpowiedz z cytatem

oczywiście Flik to nie same znajome i koleżaneczki Pani Dzidki ale w każdej grupie 2 pierwsze linie to były dziewczynki które się jej podlizywały Ok nie które ładnie tańczyły ale nie które to porażka ale cóż od 1 stycznia CEKDiM nie istnieje wiec zakończmy ten temat
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
mixer



Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 48
Skd: Sandomierz

PostWysany: Sro Sty 03, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasanko, widze ze preferujesz forme:
Zakonczyc temat - nie bedzie problemu!
Przypomina mi to zachowanie pana Burmistrza...
_________________
mixxxer
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
soulman



Doczy: 03 Sty 2007
Posty: 15
Skd: Sandomierz

PostWysany: Sro Sty 03, 2007 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarodar napisa:

NIE ODDAMY FUNDACJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaro ale oni jej nie chca.

Cos bedzie sie dzialo, w koncu dziala MOSiR, sa jakies zrywy mlodziezowe (koncerty czy inne potancowki).

Zobaczymy jak to bedzie. Nie ma co panikowac.
Przeciez nie bedzie tu pustyni kulturalnej.

Zawsze mozemy cos sami zorganizowac.
Dopoki sa ludzie, ktorym sie chce, dopoty bedzie sie dzialo.
_________________
___________________
IQ ludzkości wynosi constans, tylko ludzi wciąż przybywa.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
soulman



Doczy: 03 Sty 2007
Posty: 15
Skd: Sandomierz

PostWysany: Sro Sty 03, 2007 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarejestrowalem sie.
No, w sumie kazdy moze.
Napisalem cos. Kazdy zarejestrowany moze.
Ale tego co potem to sie qrde nie spodziewalem.

Nie wiem jak, ale odebralem to wieloznacznie.
Tak, jak i moj wpis byl wieloznaczny.

Zabraklo tylko moze emotikonow.

Jestem w tym miasteczku nikim, bo za nikogo sie nie uwazam, a dostalem prosto z bani stwierdzeniem ze sie sprzedalem.
Komu? Niby panu B. Bo za co to juz totalnie bez sensu.

O niczym nie decyduje, nie mam wplywu na nic, poza tym co najwyzej jako osoba zarejestrowana na forum moge napisac.
Moge rowniez samodzielnie chcac cos zrobic znalezc mozliwosc uruchomienia jakiejs imprezy. I to na pewno zrobie, zeby idea obchodow Patryka z Sandomierzu nie upadla. I odbedzie sie.
Bo Szantomierz to juz grubsza sprawa. Jego nie bedzie a na pewno nie w takiej postaci w jakiej odbywal sie do tej pory, no chyba ze tak samo jak ten pierwszy ktory zrobilem.
W poprzednim nie bralem udzialu bo sie wkurzylem na uklad. W obecnym nie wezme bo rowniez uklad.

<zapale, pomimo ze rzucilem palenie, wkurzylem sie>

Osoba, z ktora rozmawialem telefonicznie dzis po wyslaniu tego posta byc moze nie wyczula ironii w moim poscie. Moze jej nie widac.
No, bywa. Mam moze niezbyt sprawne tzw. pioro czy raczej klawiature.

Kazdy ma niesmak po rozgrywkach Wlodarze Miasta kontra CEKDiM i FKZS. Kto ucierpi najbardziej?
Ludzie, ktorzy korzystali z dobrodziejstw tych instytucji.
Dzieci, mlodziez, starsi, miasto, wykonawcy, odbiorcy, etc.

Ja, po rozmowie uswiadomilem sobie ze tez ucierpie. Nie jako mieszkaniec. Jako wykonawca rozniez.
Musze sie opowiedziec za czyms. Albo za rewolucja, albo za kontynuacja mojej pracy.
Rewolucja doprowadzi do.... no wlasnie. Do czego? Nie wiem.
Praca z przyszlymi organizatorami do czego? Do mozliwosci kontynuowania pacy artystycznej az raz w roku.

I tu pojawia sie dylemat.

Albo calkowity bojkot wszystkiego co sie dzieje w miescie, w czym moge wziac bezposredni udzial, ku radosci tych, ktorzy oczekuja ze sie uzewnetrznie artystycznie. Albo udzial w nowym ukladzie, a co za tym idzie bezpowrotne i dozywotnie potepienie ze strony wielu osob.
_________________
___________________
IQ ludzkości wynosi constans, tylko ludzi wciąż przybywa.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Gwna -> Fundacja i CEKDiM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group