Forum Sandomierskie Strona G³ówna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Sandomierzanie otwórzcie oczy !!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G³ówna -> Grupa Partnerska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
S



Do³±czy³: 11 Cze 2006
Posty: 3

PostWys³any: Czw Cze 15, 2006 8:14 pm    Temat postu: Sandomierzanie otwórzcie oczy !! Odpowiedz z cytatem

Obserwując ostatnie wydarzenia w Sandomierzu nasuwa mi się analogia do zakończonych już dla nas mistrzostw świata w piłce noznej a konkretnie do zachowania naszego selekcjonera Pawła Janasa.
Otóż wÅ‚odarze naszego miasta podobnie jak P. Janas (co pokazaÅ‚ ostatnimi posuniÄ™ciami) wydajÄ… siÄ™ nie widzieć, że poza ich wÅ‚asnym, nieodgadnionym Å›wiatem istnieje jeszcze inny, w którym żyjÄ… ludzie, którym leży na sercu dobro ich miasta a nie kierujÄ… siÄ™ jedynie partykularnymi interesami. Postawa wÅ‚adz miasta a w szczególnoÅ›ci burmistrza wskazuje na dziaÅ‚ania bez pomysÅ‚u i jakiejkolwiek wizji rozwoju. Nie wydaje mi siÄ™ żeby pomysÅ‚y dotyczÄ…ce Piszczeli czy stadionu byÅ‚y przemyÅ›lane. WedÅ‚ug mnie sÄ… dziaÅ‚aniami „pod publikÄ™’, majÄ…cymi zrobić wrażenie, że coÅ› siÄ™ dzieje w mieÅ›cie, że sÄ… prowadzone jakieÅ› dziaÅ‚ania. Niestety te ruchy wykonywane sÄ… kompletnie bez zastanowienia, bez pomysÅ‚u. Chyba, że genialnym pomysÅ‚em jest zaciÄ…gniÄ™cie wielomilionowego kredytu na rozbudowÄ™ stadionu dla - w tej chwili już najpewniej piÄ…to-ligowej drużyny piÅ‚karskiej i kilkunastu (pewnie w porywach) lekkoatletów! Owszem nie mam nic przeciwko zaciÄ…ganiu kredytów, nawet wysokich, ale na Boga z gÅ‚owÄ…! Co nam z tego, że bÄ™dziemy mieć piÄ™kny stadion, jeÅ›li frekwencja na nim bÄ™dzie liczona w dziesiÄ…tkach osób, jeÅ›li zawody lekkoatletyczne (jakiejÅ› poważniejszej rangi niż miÄ™dzyszkolne) byÅ‚y organizowane kilkanaÅ›cie lat temu. Przede wszystkim taki obiekt powinien generować zyski! Na jakie zyski może liczyć tego typu obiekt w 27-tysiÄ™cznym mieÅ›cie, w którym jest problem z zapeÅ‚nieniem pÅ‚yty rynku na koncertach wykonawców mniej popularnych niż Maryla Rodowicz (dlaczego?) a i poważnych zawodów sportowych nikt tu nie zorganizuje na obiekcie bez porzÄ…dnego zaplecza. Poza kosztami bieżącymi trzeba bÄ™dzie spÅ‚acać kredyt! Ale to już pewnie nie bÄ™dzie problem obecnego burmistrza, bo mam nadziejÄ™, że już nim nie bÄ™dzie. Ostatnie dziaÅ‚ania (chyba tylko Å›lepy tego nie dostrzega) sÄ… kieÅ‚basÄ… wyborczÄ…! PomysÅ‚y burmistrza nijak nie przystajÄ… do rzeczywistoÅ›ci. Projekt zabetonowania piszczeli woÅ‚a o pomstÄ™ do nieba i jest nastÄ™pnym projektem generujÄ…cym koszty, bo caÅ‚Ä… infrastrukturÄ™ trzeba bÄ™dzie przecież utrzymać! I w tym wypadku idealnie do Piszceli pasuje projekt Grupy Partnerskiej „Podniebnego Gaju”. MiaÅ‚em okazje widzieć tego typu obiekt w Zakopanem i muszÄ™ przyznać, że robi wrażenie. Tym bardziej, że jest to przedsiÄ™wziÄ™cie generujÄ…ce przychód i mogÄ…ce zarobić nie tylko na siebie, ale i przynieść realny zysk dla miasta (napÅ‚yw turystów). Niestety burmistrz patrzy na dziaÅ‚ania Grupy Partnerskiej przez pryzmat zbilżajÄ…cych siÄ™ wyborów i postÄ™puje jak rzÄ…dzÄ…ca PolskÄ… partia, – kto nie z nami ten wrogiem! Mam nadziejÄ™, że myÅ›lÄ…cych podobnie w Sandomierzu jest zdecydowana mniejszość, że mieszkaÅ„cy potrafiÄ… dostrzec, kto jest „szkodnikiem” a komu leży na sercu dobro mieszkaÅ„ców. Mam nadziejÄ™ (a w zasadzie jestem przekonany), że sandomierzanie potrafiÄ… odsiać ziarno od plew. Dobrego samopoczucia selekcjonera polskiej reprezentacji nie zepsuÅ‚y dwie porażki, tak i burmistrz niewiele przejmuje siÄ™ gÅ‚osami krytyki (nie krytykanctwem). Ale tak jak mam nadziejÄ™, że za tydzieÅ„, kto inny bÄ™dzie prowadziÅ‚ drużynÄ™ narodowÄ…, tak jestem przekonany, że jesieniÄ… czas obecnego burmistrza siÄ™ skoÅ„czy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G³ówna -> Grupa Partnerska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group