Forum Sandomierskie Strona Główna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pole czy dwĂłr

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Bełkot
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej28



Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 4:33 pm    Temat postu: pole czy dwĂłr Odpowiedz z cytatem

Chcialem zadac smieszne pytanie czy w Sandomierzu idzie sie na pole czy dwor czy do Wisly czy od Wisly he Question Laughing ale pytam powaznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PTK



Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 18

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 2:32 am    Temat postu: DwĂłr. Odpowiedz z cytatem

Z mojego doświadczenia większość osób mówi dwór ale spotkałem też tych od pola Wink. Natomiast co do Wisły to szczerze przyznam że nie wiem o co chodzi??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzej28



Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 2

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Wiśle istniala granica zaborów w Tarnob czy Stalowej Woli wychodzi sie na pole a w Sandomierzu przynajmniej lewobrzeznym powinno sie mowic dwor ale nadbrzeze (prawobrzezny Sand. byl w Galicji i ciekawi mnie gdzie przebiega ta granica na Wisle cy na franicy Sand. z Tarnob ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Bełkot Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group